Co jsou rautové spony?

Rautová sponaRautové spony jsou drobní šikovní pomocníci, díky kterým ušetříte spoustu času při aranžování rautových sukní kolem stolu. Rautové spony jednoduše nasadíte na hranu desky stolu a k nim pak „přilepíte“ rautovou sukni díky suchému zipu.

Rautové spony mají mnoho pojmenování, můžete se setkat s názvy jako: banketové spony, klipsy, klipy, držáky, úchyty, háčky.

Rautové spony mohou být kovové nebo plastové, vždy ale mají nalepený suchý zip, resp. jednu část suchého zipu a to tzv. háček (tvrdší část suchého zipu). K této části suchého zipu se potom přichytí rautová sukně, která má našitý protikus suchého zipu tzv. "chloupky" či "plyš". Bez suchého zipu se tyto spony (nebo jim podobné), používají v domácnostech k upevnění ubrusu.

Nejrozšířenějším typem jsou plastové spony, pro svoji příznivou cenu a širokou škálu použitelných velikostí.

Jak správně vybrat rautovou sponu?

Velikost, uvedená u rautových spon, znamená sílu desky, na kterou lze sponu použít. To znamená, že si změříte sílu desky u Vašeho stolu a poté vyberete takovou sponu, která je určená přesně pro tuto velikost, pokud taková existuje, nebo vyberete tzv. univerzální rautovou sponu, a to tak, aby se Váš rozměr vešel do uvedeného rozsahu.

Příklad: na Vašem stole naměříte sílu desky 18 mm. Můžete si vybrat sponu, která má pevnou velikost 18 mm a je určena pouze pro desku 18 mm, nebo si můžete vybrat univerzální sponu C1 s rozsahem 12 až 25 mm, nebo univerzální sponu L s rozsahem 10 až 40 mm.

Kolik rautových spon budete potřebovat?

Ideální vzdálenost mezi jednotlivými sponami je 25 až 30 cm, takže počítejte 3-4 spony na 1 metr délky Vaší sukýnky. Pokud tedy budete mít rautovou sukni (skirting) dlouhou např. 490 cm, budete potřebovat 15 až 20 ks spon.

Banketová spona pevná velikostUniverzální rautová spona L Univerzální rautová spona D Univerzální rautová spona V Univerzální rautová spona C

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat, rádi poradíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení